Kiviranta 2:83, metsää, omakotitalo, sauna joenrannassa ym.
Sastamala
Object number: 250518338
Surface area
14.984 ha
Timber volume
1 945 m³
Offer no later than
14.7.2025 21:00
Starting price
110 000 €
Description
Metsää ja omakotitalo hyvällä sijainnilla asfalttitien varresta Sastamalan Putajassa.
Metsässä monipuolinen kehitysluokkajakauma. Tiet palvelevat hyvin metsätaloutta. Omakotitalo talousrakennuksineen ja lähellä joenrantaa sijaitseva sauna laitureineen ovat vakituisessa käytössä ja vapautuvat sopimuksen mukaan. Asuinrakennus on liitetty kunnan vesi- ja viemäriverkkoihin sekä valokuituverkkoon. Hoidetulla pihamaalla on runsaasti hyöty- ja koristeistutuksia sekä paljon tilaa, jota voit kehittää halusi mukaan. Talousrakennuksissa runsaasti varasto- ja harrastetilaa (osa lämmitettävää tilaa). Pihassa on myös kaunis kesäkeittiörakennus. Tilan Putajantien pohjoispuolen rajat ja rajapyykit on merkitty maastoon oranssein Metsätilat-nauhoin vain suuntaa antavasti. Tutustu tilaan huolellisesti paikan päällä. Kokonaisuuden lähtöhinta on 110 000 € ja se myydään tarjousten perusteella. Toimita tarjouksesi välittäjälle viimeistään 14.7.2025 klo 21.00 käyttäen ilmoituksen "Tee tarjous"-painiketta. Näin tarjouksesi saavuttaa varmasti välittäjän ja tulee huomioiduksi. Myyjä pidättää oikeuden hyväksyä tai hylätä tehdyt tarjoukset.
Further information
Contains buildings
Yes
Land use planning
Yes
Road to the site
Yes
Own shoreline
Yes
8 m, river
Details
Buildings
Forest resource data
Timber volume
Main tree species | Volume |
---|---|
Pine (pulpwood) | 476 m³ |
Pine (log) | 168 m³ |
Spruce (pulpwood) | 566 m³ |
Spruce (log) | 386 m³ |
Silver birch (pulpwood) | 209 m³ |
Silver birch (log) | 23 m³ |
Birch (pulpwood) | 81 m³ |
Birch (log) | 18 m³ |
Aspen (pulpwood) | 14 m³ |
Deciduos tree (pulpwood) | 4 m³ |
Total | 1 945 m³ |
Amount of soil
Soil | Surface area |
---|---|
Forest land | 13,9 ha |
Total | 13,9 ha |
Forest resource data on a map
Downloadable materials
Price details
Price of the object
The starting price is 110 000 €, but you can also offer more.
Payments to the buyer
Ostaja maksaa kauppahinnan lisäksi kaupanvahvistajan palkkion 138 euroa, varainsiirtoveron 3% kauppahinnasta ja lainhuudon haun Maanmittauslaitoksen taksan mukaan.
Time limit for the conclusion of the sale
The buyer undertakes, in accordance with the seller's terms of sale, that the real estate transaction must be completed within 6 weeks of the accepted purchase offer. See also rules for the tender procedure.
Questions0
No questions about this object have been presented yet. Questions can be submitted via the contact form below.