Tuijala 142-422-8-176(määräala)
Iitti
Kohdenumero: 250318829
Pinta-ala
n. 0,8 ha
Ainespuun määrä
-
Tarjoa viimeistään
17.9.2025 23:59
Hintapyyntö
120 000 €
Kuvaus
Rakentamaton rantatontti Levijärvellä Konnivedellä.
Päijänteen vesistöön kuuluvalla kirkasvetisellä Levijärvellä sijaitseva vapaa-ajan asunnon rakennuspaikka. Vesitse on yhteys Konnivedelle ja sitä kautta Päijänteelle. Heinolaan on lyhyt matka vesiteitse. Lahdesta on noin puolen tunnin matka ja pääkaupunkiseudultakaan ei aja kuin n. 1,5h. Tontti rajautuu Isosaarentiehen.
Lisätiedot
Sisältää rakennuksia
Ei
Kaavoitus
Kyllä
Tie perille
Kyllä
Omaa rantaviivaa
Kyllä
n. 30m, järvi
Yksityiskohdat
Ladattavat aineistot
Myyntiesite
Myyntiesite_250318829_202508201502.pdf (246.33 KB)
Kiinteistörekisteriote
kiinteistörekisteriote.pdf (64.56 KB)
Kiinteistön kartta
karttatuloste.pdf (1.2 MB)
Ilmakuva
ilmakuva.pdf (6.15 MB)
Kaavakartta
kaavakartta.pdf (6.15 MB)
Lähestymiskartta
lähestymiskartta.pdf (6.15 MB)
Kaavamääräys
kaavamääräykset.pdf (305.45 KB)
Määräalan kartta
määräalakartta.pdf (637.88 KB)
Hintatiedot
Kohteen hinta
Kohteen hintapyyntö on 120 000 €, tarjous voi olla enemmän tai vähemmän.
Ostajalle tulevat maksut
Ostaja maksaa kauppahinnan lisäksi puolet kaupanvahvistajan palkkiosta 69 euroa, varainsiirtoveron 3% kauppahinnasta, lainhuudon haun 172 euroa ja lohkomiskulut Maanmittauslaitoksen taksojen mukaan.
Aikaraja kaupanteolle
Ostaja sitoutuu myyjän myyntiehdon mukaisesti siihen, että kiinteistökauppa tulee tehdä 6 viikon kuluessa hyväksytystä ostotarjouksesta. Jos kiinteistökaupan solmiminen kuitenkin viivästyy ostajan pankista johtuvasta syystä enemmän kuin 8 viikkoa, on myyjällä oikeus peräytyä korvauksetta kaupasta. Katso myös tarjousmenettelyn säännöt.
Kysymykset0
Kohteesta ei ole esitetty vielä kysymyksiä. Kysymyksiä voi esittää alla olevan yhteydenottolomakkeen kautta.