YLIPIHA 620-405-15-12 metsäkiinteistö 47,78 ha PUOLANGALLA
Puolanka
Kohdenumero: 250618948
Pinta-ala
47,78 ha
Ainespuun määrä
3 254 m³
Tarjoa viimeistään
30.9.2025 23:59
Hintapyyntö
152 000 €
Kuvaus
Monikäyttöinen helposti saavutettava ja puustoisa 47,78 hehtaarin YLIPIHA metsä- ja aktiviteettikiinteistö n. 30 km Puolangan kk:ltä Nalkissa.
Hyvällä sijainnilla tiestön varrella näppärän kokoinen 47,78 hehtaarin YLIPIHA metsäkiinteistö, jonka metsistä kangasmaiden kasvatusmetsiä, puustoa n. 3254 m3 ja hakkuumahdollisuutta n. 150 m3. Monikäyttömahdollisuuksia tarjoavat kiinteistön sisällä oleva Törisevänlampi (rantaa n. 230 metriä) kalastus- ja metsästysaktiviteettien kautta(pääsy metsästysseuran jäsenyyteen mahdollista). Monipuolinen ja kehittämiskelpoinen sijoituskohde, jossa puusto hyvin hoidettu ja tuottokunnossa sekä puuhastelumahdollisuuksia monenlaisen toiminnan perustaksi. Kohteen lentovideo löytyy selaamalla kuvaluettelon lopusta.
Lisätiedot
Sisältää rakennuksia
Ei
Kaavoitus
Ei
Tie perille
Kyllä
Omaa rantaviivaa
Kyllä
230 m, lampi
Yksityiskohdat
Metsävaratiedot
Ainespuun määrä
Pääpuulaji | Määrä |
---|---|
Mänty (kuitupuu) | 2 327 m³ |
Mänty (tukkipuu) | 746 m³ |
Kuusi (kuitupuu) | 69 m³ |
Kuusi (tukkipuu) | 9 m³ |
Hieskoivu (kuitupuu) | 103 m³ |
Yhteensä | 3 254 m³ |
Maapohjan määrä
Maapohja | Pinta-ala |
---|---|
Metsämaa | 37,2 ha |
Kitumaa | 4,7 ha |
Joutomaa | 3,7 ha |
Muu maa | 1,2 ha |
Vesistö | 0,9 ha |
Yhteensä | 47,7 ha |
Metsävaratiedot kartalla
Ladattavat aineistot
Hintatiedot
Kohteen hinta
Kohteen hintapyyntö on 152 000 €, tarjous voi olla enemmän tai vähemmän.
Ostajalle tulevat maksut
Varainsiirtovero 3 % kauppasummasta, kaupanvahvistuspalkkion osalta puolet 138eur/2= 69 eur(myyjä vastaa toisesta puolesta), lainhuudatuskulut 172 eur
Aikaraja kaupanteolle
Ostaja sitoutuu myyjän myyntiehdon mukaisesti siihen, että kiinteistökauppa tulee tehdä 6 viikon kuluessa hyväksytystä ostotarjouksesta. Jos kiinteistökaupan solmiminen kuitenkin viivästyy ostajan pankista johtuvasta syystä enemmän kuin 8 viikkoa, on myyjällä oikeus peräytyä korvauksetta kaupasta. Katso myös tarjousmenettelyn säännöt.
Kysymykset0
Kohteesta ei ole esitetty vielä kysymyksiä. Kysymyksiä voi esittää alla olevan yhteydenottolomakkeen kautta.