Mattila 2:159
Eurajoki
Kohdenumero: 260520932
Pinta-ala
22,93 ha
Ainespuun määrä
2 040 m³
Tarjoa viimeistään
26.6.2026 15:00
Hintapyyntö
127 000 €
Kuvaus
Metsätila
Tilan metsät ovat monipuolisesti jakautuneet eri kehitysluokkiin ja kasvupaikat kivennäismaiden tuoreita sekä lehtomaisia kankaita. Tilan taimikot ovat varttuneita eikä niissä ole välitöntä hoitotarvetta. Tila on suurelta osalta kaavassa luo-1 aluetta. Tilalla on Hannes-myrskyn kaatamaa puustoa. Tilan kokonaispuusto on metsäarvion mukaan noin 2100m3. Metsäarvion on laatinut Henna Vormisto-Kupi Mhy Länsi-Suomesta. Tilan rajoja on merkitty maastoon suuntaa antavasti oranssilla metsätilat.fi -kuitunauhalla. Kaupan kohteen hintapyyntö on yhteensä 127 000 euroa ja se myydään tarjousten perusteella. Myyjä pidättää itsellään oikeuden hyväksyä tai hylätä tehdyt tarjoukset. Toimita tarjouksesi kiinteistövälittäjälle viimeistään 26.6.2026 klo 15:00 mennessä "tee tarjous" painikkeen avulla.
Lisätiedot
Sisältää rakennuksia
Ei
Kaavoitus
Kyllä
Tie perille
Ei
Omaa rantaviivaa
Ei
Yksityiskohdat
Metsävaratiedot
Ainespuun määrä
| Pääpuulaji | Määrä |
|---|---|
| Mänty (kuitupuu) | 512 m³ |
| Mänty (tukkipuu) | 391 m³ |
| Kuusi (kuitupuu) | 494 m³ |
| Kuusi (tukkipuu) | 438 m³ |
| Rauduskoivu (kuitupuu) | 38 m³ |
| Hieskoivu (kuitupuu) | 141 m³ |
| Hieskoivu (tukkipuu) | 14 m³ |
| Haapa (kuitupuu) | 11 m³ |
| Tervaleppä (kuitupuu) | 1 m³ |
| Yhteensä | 2 040 m³ |
Maapohjan määrä
| Maapohja | Pinta-ala |
|---|---|
| Metsämaa | 22,9 ha |
| Yhteensä | 22,9 ha |
Metsävaratiedot kartalla
Ladattavat aineistot
Hintatiedot
Kohteen hinta
Kohteen hintapyyntö on 127 000 €, tarjous voi olla enemmän tai vähemmän.
Ostajalle tulevat maksut
Ostaja maksaa kauppahinnan lisäksi kaupanvahvistajan palkkion 143 euroa, varainsiirtoveron 3% kauppahinnasta, lainhuudon haun 172 euroa.
Aikaraja kaupanteolle
Ostaja sitoutuu myyjän myyntiehdon mukaisesti siihen, että kiinteistökauppa tulee tehdä 6 viikon kuluessa hyväksytystä ostotarjouksesta. Jos kiinteistökaupan solmiminen kuitenkin viivästyy ostajan pankista johtuvasta syystä enemmän kuin 8 viikkoa, on myyjällä oikeus peräytyä korvauksetta kaupasta. Katso myös tarjousmenettelyn säännöt.
Kysymykset0
Kohteesta ei ole esitetty vielä kysymyksiä. Kysymyksiä voi esittää alla olevan yhteydenottolomakkeen kautta.