Leppämäki 1:29
Vesilahti
Kohdenumero: 260521116
Pinta-ala
2,35 ha
Ainespuun määrä
-
Tarjoa viimeistään
29.6.2026 22:00
Lähtöhinta
9 000 €
Kuvaus
Metsätila Vesilahden Onkemäellä.
Metsätila pääosin kuusivaltaista nuorta kasvatusmetsää, paikoittain järeämpää. Metsäarviota ei ole tehty. Katso tieoikeus ladattavista aineistoista löytyvästä kartasta. Kohteen rajat on merkitty maastoon oranssein Metsätilat-nauhoin vain suuntaa antavasti. Tutustu kohteeseen huolellisesti paikan päällä. Kohteen lähtöhinta on 9000 euroa ja se myydään tarjousten perusteella. Toimita tarjouksesi välittäjälle viimeistään 29.6.2026 klo 22:00 käyttäen ilmoituksen "Tee tarjous"-painiketta. Näin tarjouksesi saavuttaa varmasti välittäjän ja tulee huomioiduksi. Myyjä pidättää oikeuden hyväksyä tai hylätä tehdyt tarjoukset.
Lisätiedot
Sisältää rakennuksia
Ei
Kaavoitus
Ei
Tie perille
Ei
Omaa rantaviivaa
Ei
Yksityiskohdat
Ladattavat aineistot
Hintatiedot
Kohteen hinta
Kohteen lähtöhinta on 9 000 €, mutta voit tarjota myös enemmän.
Ostajalle tulevat maksut
Ostaja maksaa kauppahinnan lisäksi kaupanvahvistajan palkkion 143 euroa, varainsiirtoveron 3% kauppahinnasta ja lainhuudon haun Maanmittauslaitoksen taksan mukaan.
Aikaraja kaupanteolle
Ostaja sitoutuu myyjän myyntiehdon mukaisesti siihen, että kiinteistökauppa tulee tehdä 6 viikon kuluessa hyväksytystä ostotarjouksesta. Jos kiinteistökaupan solmiminen kuitenkin viivästyy ostajan pankista johtuvasta syystä enemmän kuin 8 viikkoa, on myyjällä oikeus peräytyä korvauksetta kaupasta. Katso myös tarjousmenettelyn säännöt.
Kysymykset0
Kohteesta ei ole esitetty vielä kysymyksiä. Kysymyksiä voi esittää alla olevan yhteydenottolomakkeen kautta.

