Pohjois-Suomen metsämarkkinat LKV

Pohjois-Suomen metsämarkkinat LKV

Lapin Metsämarkkinat Oy LKV  ja Pohjois-Suomen Metsämarkkinat LKV välittävät metsäkiinteistöjä, eräpaikkoja ja lomatontteja Lapin, Kainuun ja Pohjois-Pohjanmaan alueella. Meiltä saat metsäammattilaisen avun ja metsäomistajajärjestön turvallisuuden metsätilakauppaan.

Pohjois-Suomen Metsämarkkinat LKV 

Lapin Metsämarkkinat LKV                    
Ukkoherrantie 15 A 2
96100 ROVANIEMI

Toimitusjohtaja Jukka Aula
Ukkoherrantie 15 A 2 96100 Rovaniemi
Puh. 0400 - 394 593
Sähköposti: jukka.aula@psmm.fi

KIINTEISTÖVÄLITTÄJÄT

Lappi

Ulla Käkelä, metsätalousinsinööri, LKV, vastaava hoitaja, kaupanvahvistaja
Ukkoherrantie 15 A 2, 96100 Rovaniemi
Puh. 040 735 1360, Fax 020 413 3859
ulla.kakela@metsatilat.fi

Kemijärvi, Pelkosenniemi, Savukoski
Juha Savukoski, metsätalousinsinööri, LKV
Puh. 0400 - 397 441
juha.savukoski@mhy.fi

Pohjois-Suomen Metsämarkkinat LKV

Pudasjärvi, Taivalkoski, Kuivaniemi:

Jussi Perttu, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Toritie 1, 93101 Pudasjärvi
Puh. 040-7608939
jussi.perttu@mhy.fi

Kuusamo

Outi Tervo, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Keskuskuja 1, 96300 Kuusamo
Puh. 020 413 7604
outi.tervo@mhy.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Juhani Heikkinen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Metsätalontie 16, 91300 Ylikiiminki
Puh. 0400 287 288
juhani.heikkinen@mhy.fi

Kari Salo, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Kuormatie 1 92400 Ruukki
Puh. (08) 271 308, 040 736 0681, Fax (08) 271 696
kari.salo@mhy.fi
 

Kari Peltokorpi, metsätalousinsinööri, LKV
Antinkankaantie 28 A
92130 Raahe

050 342 5442
kari.peltokorpi@mhy.fi

Jussi Rissanen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Kehäkatu 4, 86300 Oulainen
Puh. 050 321 9480, faksi  (08) 472 614
jussi.rissanen@metsatilat.fi
 

Haapavesi, Kärsämäki:

Haapavesi

Jaana Karvonen, metsätalousinsinööri, LKV
Tähtelänkuja 4, 86600 Haapavesi
Puh. 0440 354 010, Fax (08) 452 914
jaana.karvonen@mhy.fi

Kärsämäki

Janne Lähetkangas, metsätalousinsinööri LKV
Frosteruksenkatu 13, 86710 Kärsämäki
Puh. 044 758 2177
janne.lahetkangas@mhy.fi

Kalajokilaakso

Arto Taskinen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja, vastaava hoitaja
Auktorisoitu kiinteistön arvioija (AKA) maa- ja metsätalouskkiinteistöauktorisoitu
Kalliontie 18, 85500 Nivala
Puh. 0400 218 732
arto.taskinen@mhy.fi

Tarja Manninen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Ollintie 16, 86800 Pyhäsalmi
puh. 0400 807229
tarja.manninen@mhy.fi 

Muhos, Puolanka, Vaala ja Utajärvi

Tuomo Törrö, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Vanhatie 33, 91600 Utajärvi
puh. 0400 - 184 017
tuomo.torro@mhy.fi
 

Sotkamo

MIka Korhonen, metsätalousinsinööri, LKV
Akkoniementie 6, 88600 Sotkamo
puh. 040 - 512 9332 tai 020 413 5046
mika.korhonen@mhy.fi