Pohjois-Suomen metsämarkkinat LKV

Pohjois-Suomen metsämarkkinat LKV

Pohjois-Suomen Metsämarkkinat Oy LKV  ja Lapin Metsämarkkinat LKV välittävät metsäkiinteistöjä, eräpaikkoja ja lomatontteja Lapin, Kainuun ja Pohjois-Pohjanmaan alueella. Meiltä saat metsäammattilaisen avun ja metsäomistajajärjestön turvallisuuden metsätilakauppaan.

Pohjois-Suomen Metsämarkkinat LKV 

Lapin Metsämarkkinat LKV                    
Ukkoherrantie 15 A 2
96100 ROVANIEMI

Toimitusjohtaja Tuukka Kataja
Ukkoherrantie 15 A 2 96100 Rovaniemi
Puh. 050 - 596 9930
Sähköposti: tuukka.kataja@psmm.fi

KIINTEISTÖVÄLITTÄJÄT

Lappi

Ulla Käkelä, metsätalousinsinööri, LKV, vastaava hoitaja, kaupanvahvistaja, Lomalla 25.6. - 2.7. sekä 16. - 28.7.
Ukkoherrantie 15 A 2, 96100 Rovaniemi
Puh. 040 735 1360
ulla.kakela@metsatilat.fi

Kemijärvi, Pelkosenniemi, Savukoski
Juha Savukoski, metsätalousinsinööri, LKV
Puh. 0400 - 397 441
juha.savukoski@mhy.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Pudasjärvi, Taivalkoski, sekä Iin kunnan kylistä Oijärvi ja Kuivaniemi

Jussi Perttu, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Lomalla 2.7. - 21.7. sekä 30.7. - 4.8.
Toritie 1, 93101 Pudasjärvi
Puh. 040-7608939
jussi.perttu@mhy.fi

Kuusamo

Outi Tervo, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Lomalla 23.7. - 18.8.
Keskuskuja 1, 96300 Kuusamo
Puh. 020 413 7604
outi.tervo@mhy.fi

Ii (ei Kuivaniemi), Hailuoto, Kempele, Muhos ja Oulu

Juhani Heikkinen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Metsätalontie 16, 91300 Ylikiiminki
Puh. 0400 287 288
juhani.heikkinen@mhy.fi

Kari Salo, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Kuormaajantie 1, 92400 Ruukki
Puh. (08) 271 308, 040 736 0681
kari.salo@mhy.fi
 

Kari Peltokorpi, metsätalousinsinööri, LKV
Lomalla 16.7. - 12.8.
Kuormatie 2 
91900 Liminka

050 342 5442
kari.peltokorpi@mhy.fi

Matti Otsamo, metsätalousinsinööri, LKV
Lomalla 16. - 29.7.
Antinkankaantie 28 A
92130 Raahe
050 - 344 1185
matti.otsamo@mhy.fi

Jussi Rissanen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Kehäkatu 4, 86300 Oulainen
Puh. 050 321 9480, faksi  (08) 472 614
jussi.rissanen@metsatilat.fi
 

Haapavesi, Kärsämäki:

Haapavesi

Jaana Karvonen, metsätalousinsinööri, LKV (Vuorotteluvapaalla 2.5.2018-26.10.2018)
Tähtelänkuja 4, 86600 Haapavesi
Puh. 0440 354 010, Fax (08) 452 914
jaana.karvonen@mhy.fi

Kärsämäki ja Haapavesi

Janne Lähetkangas, metsätalousinsinööri LKV
Lomalla 9.7. - 5.8.
Frosteruksenkatu 13, 86710 Kärsämäki
Puh. 044 758 2177
janne.lahetkangas@mhy.fi

Kalajokilaakso

Kalajoki, Alavieska, Ylivieska, Sievi ja Nivala

Arto Taskinen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja, vastaava hoitaja
Auktorisoitu kiinteistön arvioija (AKA) maa- ja metsätalouskkiinteistöauktorisoitu
Lomalla 9.7. - 3.8.
Kalliontie 18, 85500 Nivala
Puh. 0400 218 732
arto.taskinen@mhy.fi

Tarja Manninen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Lomalla 9.7. - 28.7.
Ollintie 16, 86800 Pyhäsalmi
puh. 0400 807229
tarja.manninen@mhy.fi 

Puolanka, Vaala ja Utajärvi

Tuomo Törrö, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Lomalla 9.7. - 6.8.
Vanhatie 33, 91600 Utajärvi
puh. 0400 - 184 017
tuomo.torro@mhy.fi
 

Sotkamo

Mika Korhonen, metsätalousinsinööri, LKV
Lomalla 25.6. - 14.7.

Akkoniementie 6, 88600 Sotkamo
puh. 040 - 512 9332 tai 020 413 5046
mika.korhonen@mhy.fi